PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 13.05.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

ÚTERNÍ GLOSY 6.04.2021

Miroslava Macka

Krásné počasí táhne lidi ven i ve čtvrtek. V Opavě odpoledne do městských parků zavítaly davy lidí a strážníci si stěžují, že pomalu přestávají stíhat řešit veškerá oznámení „všímavých občanů“. Oznámení se týkají zejména shlukování na veřejnosti, nenošení roušek anebo třeba užívání dětských hřišť odrostlejší mládeží.
Tolik zpráva. Jak je vidět, národem udavačů jsme stále…

Seznam Zprávy získaly soubor poznámek a zápisů předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Víme, jak lobboval za dotace pro své známé, ovlivňoval zakázky, anebo jak dělal vlastní obchody, aby to nebylo vidět. Podle toho to také u nás vypadá.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson&Johnson.
Předpokládám, že závěr si učiníte sami.

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
U veterinární péče platí, že pokud je stav zvířátka natolik špatný, bezvýchodný a tvor se už jen trápí, bývá ze soucitu utracen. Myslím, že stejný princip nastal a měl by býti i uplatněn v případě ministra Blatného. Jistě tím nemyslím uspávací injekci. Zcela dostatečné - avšak o to urgentnější - se jeví okamžité odvolání ze zdravotních důvodů. To, že ministr Blatný je nekompetentní, chaotický a usvědčený lhář, až tak dalece neruší. Ostatně není v tomto směru ve vládě žádnou výjimkou. Je tam vedle něho řada dalších kandidátů aspirujících na titul Hňup roku.
Daleko závažnější ovšem je, že se dopustil něčeho, co politik nesmí udělat nikdy! Hrubě vyhrožoval občanům země. Obsahem výhružky dokonce bylo, že nějak naloží s jejich nezletilými dětmi. Tím byly překročeny všechny meze. Politik v aktuální situaci má, může a musí mobilizovat, vyzývat k semknutí, klidně i prosit o ochotu k obětování lecčeho. Ale nesmí nikdy vyhrožovat.
Chápu, že je nervózní. Výsledky jeho konání jsou prachbídné, pokazil, co mohl, nikdo ho nerespektuje, novináři se denně ptají, kdy bude odvolán, jeho šéf nabízí pokoutně jeho funkci kdekomu. Mně funkci Blatného tedy premiér ještě nenabídl, ale myslím, že už nás takových v Praze mnoho nebude...
Je evidentně na pokraji sil - vždyť už začal používat i vulgární výrazy. Člen vlády evropské země, graduovaný člověk, lékař a začíná používat výrazivo IV. cenové skupiny.
Je třeba ukončit jeho trápení na základě principu popsaného výše. V jeho případě už ovšem nikoli "děkujeme, odejděte" nýbrž "trpělivost přetekla, vypadněte!"

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 06.04.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA