PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 13.05.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

PONDĚLNÍ GLOSY 19.04.2021

Miroslava Macka

Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. Sklad číslo 16 ve Vrběticích explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince téhož roku.
Česká policie hledá v této souvislosti dva muže s ruskými pasy. Dvojice se měla na podzim 2014, kdy k neštěstí došlo, pohybovat v ČR, zejména na Moravě. Policie zveřejnila jejich fotografie a jsou na nich stejní muži, které ve Velké Británii podezírají z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala novičokem v roce 2018.
Ministr zahraničí Jan Hamáček vyhostil všechny diplomaty, kteří byli identifikováni jako příslušníci ruských tajných služeb GRU a SVR. Jde o 18 osob. Na opuštění ČR mají 48 hodin.
Tolik zpráva. Vsjó jásno. Chybí již jen drobná informace, kdo přesně zaúkoloval ty naše vládnoucí debily, aby se ihned zapojili do protiruského tažení, protože si to strýček Sam přeje. U opozičních stran úkolovat netřeba, ty to mají přímo v popisu práce. A protože jsme v Česku, tak tu americkou báchorku ještě naši vládní činitelé řádně zvojtí. Škoda jen, že do toho nezamontovali alespoň to otrávení ryb v Bečvě, ta je přece také na Moravě, a bylo by to vyřešeno.
A korunu tomu všemu nasadil expremiér Sobotka, který se domnívá, že Rusové tehdy nebyli spokojení s tím, že se po divokých povolebních událostech (lánský puč) v roce 2013 dostala k moci Sobotkova vláda ČSSD, hnutí ANO a lidovců a chtěli tuto vládu destabilizovat.
A čím více nám toho budou politici vysvětlovat a zaplétat se do toho, tím větší to bude sranda. Viz Hamáček, který tvrdí, že jeho (zrušená) cesta do Moskvy byla jen zastíracím manévrem, aby Rusové nevěděli, že my víme!
Joj, to bude švanda!

Tisková konference neměla být v sobotu večer a měla být daleko lépe připravená. V rozhovoru pro Seznam Zprávy to řekla expertka na komunikaci Denisa Hejlová, která vede Katedru marketingové komunikace na FSV UK.
Jasně, důležitá je forma. Jen zapomněla dodat: Kdybyste si najali mě, tak bych ty bláboly prodala vševěřícím blbcům mnohem lépe.

Ideální by bylo, kdyby soud vládní protiprávní rozhodnutí nejen zrušil, ale na ty, kteří protiprávně rozhodli, uvalil soudní opatření - např. zákaz činnosti ve státní správě a finanční postih. V okamžiku, kdy se protiprávní jednání v nejvyšších státních funkcích netrestá, nelze přece mluvit o právním státě a vládě zákona.

Univerzita v anglickém Hullu se rozhodla, že chtít po studentech, aby jejich psané texty byly gramaticky v pořádku, je „homogenně severoevropské, bílé, mužské a elitářské“ a pro studenty zahraničního původu diskriminující. Nyní se tedy bude hodnotit jen „autentický akademický hlas, kterým student komunikuje komplexní myšlenky“.
Také máte pocit, že pokud se zavčas neubráníme, jsme kompolexně v pr…?

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 19.04.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA